Fenntarthatóság

A fenntarthatóság alapvető eleme „Együtt egy jobb jövőért” néven ismert célkitűzésünknek. Célunk, hogy vezető szerepre tegyünk szert a fenntarthatóság területén, és ügyfeleinkkel, beszállítóinkkal és a helyi közösségekkel együttműködve fenntartható jövőt hozzunk létre.

Elkötelezettek vagyunk amellett, hogy kivegyük a részünket a környezetvédelem és egyéb jelentős problémákkal kapcsolatos intézkedésekből, mint például az éghajlatváltozás. Ezt nemcsak a saját működésünk lábnyomának csökkentésével érjük el, mint például a gyártási létesítményeink károsanyag-kibocsátásának redukálása, hanem azzal is, hogy olyan megoldásokat kínálunk ügyfeleinknek, melyek segítik őket abban, hogy kevesebből többet gyártsanak, és hogy megbirkózzanak a fenntarthatóbb világba való átmenettel.

A nettó zéró károsanyag-kibocsátás iránti elkötelezettségünk

2021 novemberében bejelentettük a nettó zéró kibocsátási célkitűzéseinket és az ENSZ fenntartható fejlődési céljait (Sustainable Development Goals – SDG), amelyek eléréséhez aktívan hozzájárulunk. Ez azt jelenti, hogy (i) minimalizáljuk környezeti hatásainkat, és (ii) együttműködünk ügyfeleinkkel, beszállítóinkkal és helyi közösségeinkkel, hogy pozitív változásokat hozzunk létre az emberek és a bolygó számára egyaránt.

Fenntarthatósági megvalósítási tervünk kidolgozása

Fenntarthatóság

Ebben az évben a fenntarthatósági tervünk tovább fejlődött, miközben megtanultuk, hogyan építsük be a fenntarthatóságot az üzleti tevékenységünkbe. Az üzleti funkciók által irányított és a fenntarthatósági csapat által támogatott megközelítés irányába mozdultunk el. Ez azt jelenti, hogy most arra összpontosítunk, hogy lehetővé tegyük az üzleti funkciók számára, hogy olyan sajátos fenntarthatósági kihívásokkal szembesüljenek, amelyek megoldására egyedülállóan alkalmasak. Ennek támogatására megváltoztattuk a fenntartható irányítással kapcsolatos megközelítésünket, amelyet itt tekinthet meg részletesebben.

A kitűzött célok jelenleg a Tudományos alapú célokra irányuló kezdeményezés (Science Based Targets initiative – SBTi) jóváhagyására várnak. Ezek a célok, amelyek mindegyike a 2020-as pénzügyi évet veszi alapértéknek, a következők:

  • az 1. és 2. hatókörbe tartozó kibocsátások esetében a nettó nulla kibocsátás elérése 2028-ra;
  • a 3. hatókörbe tartozó kibocsátások 50%-os csökkentése 2030-ig; és
  • legkésőbb 2050-ig minden területen a nettó nulla kibocsátás elérése.

Céljaink eléréséhez 90%-kal kell csökkentenünk az üvegházhatású gázok (ÜHG) kibocsátását a 2020-as pénzügyi év alapszintjéhez képest. A kibocsátás fennmaradó 10%-ának kezelése érdekében reális szén-dioxid-leválasztási és -eltávolítási programokba is beruházunk.


ENSZ Fenntartható Fejlődési Célok

Az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentése csak egy része a kiegyensúlyozott fenntarthatósági tervnek. Ezért azonosítottunk három ENSZ fenntartható fejlődési célt, amelyek a leginkább relevánsak az üzleti tevékenységünk szempontjából, és amelyekre a legnagyobb hatást gyakorolhatjuk. Továbbra is azon dolgoztunk, hogy ezeket a célokat támogassuk.

8. fenntartható fejlődési cél – Tisztességes munka és gazdasági növekedés
Elkötelezettek vagyunk a felelősségteljes üzleti tevékenység mellett, és ennek a célnak az elérését különböző projektekkel támogatjuk az egész vállalaton belül. Az ENSZ 8. fenntartható fejlődési céljának elemei például az egyenlőségre, sokszínűségre és befogadásra (equality, diversity and inclusion – EDI), a külső helyszínen végzett oktatási tevékenységekre és pályakezdő programjainkra, valamint a modern kori rabszolgaság mérséklésére irányuló megközelítésünk fejlesztésére terjednek ki.

Módunkban áll olyan technológiát biztosítani, amely befogadó jellegű foglalkoztatást tesz lehetővé olyan termékek tervezésével, amelyek függetlenül az olyan jellemzőktől, mint a nem, az életkor és a faji hovatartozás, ugyanolyan könnyen használhatók. Idén a terméktervezőink számára létrehoztunk egy útmutatót a „befogadó jellegű tervezésről”, hogy biztosítsuk termékeink esetében az egyenlőség szem előtt tartásával történő tervezést.

Az ENSZ 12. fenntartható fejlődési célja – Felelős fogyasztás és termelés

Az egyre szűkösebb erőforrások világában úgy gondoljuk, hogy e cél elérése érdekében a leghatékonyabb lépés a saját gyártási folyamataink során a hulladék csökkentése, valamint a segítségnyújtás ügyfeleink számára az erőforrásaik kezelésében.

Az ügyfelek termékeinket a hatékonyság és a pontosság növelésére használják, ami csökkenti az energiafogyasztást és a selejt mennyiségét. Emellett egy sor olyan projekten dolgozunk, amelyek célja a hulladék csökkentése és az újrahasznosított anyagok mennyiségének növelése a saját működésünk során, valamint az ügyfelek segítése a saját hulladékuk csökkentésében.

Az ENSZ 13. fenntartható fejlődési célja – Fellépés az éghajlatváltozás ellen

Az ENSZ 13. fenntartható fejlődési célja oktatási célokat fogalmaz meg, amelyek célja, hogy az emberek hozzáférjenek a megfelelő információkhoz a tudatosság növelése, valamint a fenntartható fejlődés és a természettel összhangban lévő életmódválasztás ösztönzése érdekében. Ehhez mi is hozzájárulunk a következőkkel:

  • fenntarthatósági témákkal foglalkozó, a munkavállalók elkötelezettségére irányuló megbeszélések;
  • fenntarthatósági képzési programok kidolgozása vevőink számára;
  • annak felülvizsgálata, hogy a fenntarthatóságot hogyan lehet beépíteni az emberi erőforrásokkal foglalkozó kollégáink által kidolgozott alapvető kompetenciákba és munkaköri struktúrába; és
  • díjnyertes, külső helyszínen végzett oktatási programunk megvalósítása helyi iskolákban és főiskolákon, amely bemutatja a diákoknak, hogyan hozhatunk létre közösen egy fenntartható bolygót.

Kapcsolódó dokumentumok